Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/pawele/domains/wakacyjny.pl/public_html/mysql.inc.php on line 24
/ - Wolne pokoje. Tanie noclegi! / - Wolne pokoje. Tanie noclegi!

Gospodarstwo Gościnne Pałac Heymanna


Adres Ścibórz 39-41-42
Miejscowość Scibórz
Województwo opolskie
Typ działalności

Zdjęcia obiektu


Gospodarstwo Gościnne Pałac Heymanna
Gospodarstwo Gościnne Pałac Heymanna
Gospodarstwo Gościnne Pałac Heymanna
Gospodarstwo Gościnne Pałac Heymanna
Gospodarstwo Gościnne Pałac Heymanna
Gospodarstwo Gościnne Pałac Heymanna

Kliknij na miniaturę, aby zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach.

Kontakt

Telefon 608 476 823
WWW www.heymann.pl
Kontakt e-mail Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz zarezerwować nocleg.
Imię:
Nazwisko
E-mail:
Temat:
Wiadomość:
Podaj wynik 2+2

Udogodnienia

  • pełny węzeł sanitarny
  • udogodnienia dla rodzin z dziećmi
  • możliwość zabrania zwierząt
  • dyskoteka
  • miejsca na ognisko, grill

Pokoje / wyposażenie

Wszystkich pokoi 10

  • łazienka
  • radio

Ceny od 25 zł
Ceny do 35 zł


Opis obiektu

Na granicy województw Opolskiego i Dolnośląskiego, na Przedgórzu Paczkowskim znajdziecie Państwo ten wyjątkowy zakątek: teren byłego majątku ziemskiego znanego już w XVI wieku, pozostałości parku ze starodrzewem, enklawy ciszy i spokoju z pałacem z 1668 roku, który od kilku lat próbujemy przywrócić do świetności…

Wieś Ścibórz jest miejscowością letniskową położoną nad samym Jeziorem Otmuchowskim przy drodze nr 46 prowadzącej do Kłodzka i Kudowy. Znajdują się tutaj restauracje, smażalnie ryb, puby, wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowerów, stajnia koni, sklepik oraz kilka ośrodków wypoczynkowych i gospodarstw agroturystycznych. Można tutaj z powodzeniem uprawiać wszelkie sporty wodne: żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing, narty wodne, wędkarstwo…ponadto można pokłusować konno i pojeździć po okolicy autem terenowym i na góralu.

Położenie Ściborza doskonale pozwala nie tylko na korzystanie z uroków wodniactwa, ale umożliwia wycieczki do pobliskiej Kotliny Kłodzkiej, pozwala zwiedzać takie ciekawe miejsca jak Paczków – Śląskie Carcasonne, Nysa – Śląski Rzym, Otmuchów, Ziębice i wiele innych. W niewielkiej odległości mamy Kopalnię Złota w Złotym Stoku, Krzywą Wieżę i ruiny Zamku Frankenstein w Ząbkowicach Śląskich, opactwa Cystersów ze słynnym Henrykowem znanym z najstarszego zdania w języku polskim….tutaj nie można się nudzić!

Nasze gospodarstwo położone jest na obrzeżach wsi, a ponad trzyhektarowy teren z dużą ilością drzew i krzewów ( szczególnie pięknych wiosną ) pozwalają na delektowaniem się śpiewem ptaków ( stąd trudno mówić o „ciszy”) i zapachami soczystej zieleni.

Proponujemy noclegi w oficynie pałacowej – dawnym budynku służby. Oddajemy do Państwa dyspozycji samodzielne studio 2+2-osobowe, jeden 2-3-osobowy oraz dwa 3-4-osobowe.

Zapewniamy bezpieczne miejsce parkingowe – teren jest na noc zamykany.

Posiłki na zamówienie serwuje moja mama – myślę, że na temat walorów śląskiej kuchni nie trzeba wiele pisać…a całości dopełniają domowe powidła, smalec i jak aura pozwala grzyby z …naszej działki!!!

Pokoje w naszym obiekcie wyposażone są w TV i radio.

Przed domem mamy niewielki plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, badmintona, miejsce na ognisko i grilla…altanę ogrodową z ławami…

Dwór . Zbudowany w 1668 dla Jana Henryka Heymanna, prałata wrocławskiego, kustosz kościoła św. Jakuba w Nysie, radcy bpa Sebastiana Rostocka. Barokowy. Zwrócony frontem ku wsch. Murowany, otynkowany. Piętrowy, częściowo podpiwniczony. Prostokątny. Wewnątrz obszerna sień po środku, w jej przedłużeniu jednobiegowa klatka schodowa i przewężony korytarz; po bokach trzy trakty pomieszczeń, z których wsch. znacznie szersze od pozostałych. Sala w narożniku pn.-wsch. oraz korytarz w przedłużeniu sieni sklepione kolebkowo-krzyżowo; w pozostałych pomieszczeniach sufity z fasetami. Na suficie sieni, obszernego pomieszczenia na piętrze ponad nią oraz dwóch innych na piętrze dekoracja stiukowa o motywach ramowych z festonami i muszlami oraz ornamentem kartuszowym i stylizowanymi maskami w narożnikach. W większości wejść portale w obramieniach kamiennych uszatych z kroplami. Elewacja frontowa dziewięcioosiowa, rozczłonkowana uproszczonymi pilastrami, w narożnikach parzystymi; pomiędzy kondygnacjami gzyms opaskowy. Obramienia okien uszate, z kluczami i kroplami. Na osi portal zamknięty półkoliście z kluczem, flankowany pilastrami dźwigającymi uproszczone belkowanie i półkolisty przerywany przyczółek, w którym owalny kartusz z herbem J. H. Heymanna .Na osi budynku facjatka ujęta parami pilastrów, zwieńczona trójkątnym spłaszczonym przyczółkiem. Elewacje boczne czteroosiowe oraz tylna powtarzająca układ elewacji frontowej. Wysoki dach czterospadowy kryty dachówką.(Chorągiewka wieńcząca pierwotnie dach ,z herbem J.H.Heymanna oraz datą 1668, obecnie skradziona). Zachowana w nieznacznym stopniu pierwotna stolarka oraz okucia: w większości wejść drzwi o dekoracji płycinowej z esownicowymi zawiasami, antabami oraz wykładkami, z powtarzającym się motywem „Dzikiego Męża” (herb J. H. Heymanna). W nadprożu głównego wejścia ozdobna krata. Przy klatce schodowej bramka z kutej kraty, zamknięta półkoliście, z bogatym zwieńczeniem utworzonym z esownic, z kartuszem herbowym pośrodku. Wzdłuż schodów ozdobna żelazna balustrada oraz na piętrze druga bramka, powtarzająca w uproszczeniu układ poprzedniej(skradziona). ( Ołtarz z kaplicy dworskiej zob. kościół par. w Ligocie Wielkiej, powiat grodkowski).Pokoje w naszym obiekcie to temat - rzeka bo ciągle się zmieniają -;) Nic nie jest tematem zamkniętym , ale w ogólnych zarysach mamy do dyspozycji :

pokój 2-3 os.z łazienką

studio 2+2 ze wspólnym korytarzem ,WC i prysznicem

pokój "zachodzącego słońca" dla 3-4 osób

salon z kominkiem dla 4-5 osób

- ponadto domek gościnny a w nim

pokój "miodowy" - dla 2-3 osób z kominkiem,łazienką i aneksem kuchennym

pokój "wrzosowy" - dla 2 osób z kominkiem,łazienką i aneksem kuchennym

W okolicy warto odwiedzić


Mapa dojazdowa

Ładowanie mapy...


Komentarze

Aktualnie brak komentarzy dotyczących tego obiektu.


  Dodaj swój komentarz

Kod:

64c8c

Przepisz kod:
Imię i nazwisko:
Treść komentarza:

Licznik oferty: 34062


Pozostałe miejscowości w tym regionie